Adresa: Levočská 20/A, 080 01 Prešov, GSM: 0905 940 333, 0911 940 333, E-mail: marek@autoskolatinka.sk

 

 

 

Kurzy otvárame priebežne! Aktuálna cena kurzu je 745 €. Teší sa na Vás Autoškola TINKA!

O nás
Naša ponuka Cenník Prihláška Podmienky získania VO O výcviku O skúške Skúšobné testy Legislatíva Príprava na STK Užitočné informácie Fotogaléria Tip na www, wap Autobus Kontakt Mapa

Stránkové hodiny:

Pondelok až Štvrtok
od 15,00 do 18,00 hod.

Práca a štúdium v zahraničí, EÚ (www.freejob.sk).

Hurghada

Sharm El Sheikh

Mallorca

Rhodos

ZA ALKOHOL ZA VOLANTOM AŽ NA 1 ROK DO VÄZENIA

Počty dopravných nehôd, pod ktoré sa podpísal alkohol, sú stále vysoké. Alarmujúce sú aj čísla obetí. Od novembra čakajú previnilcov oveľa prísnejšie tresty. Dokonca nemusia spôsobiť ani haváriu, či niekoho zraniť a môžu až na rok skončiť za mrežami. Zavádzajú sa aj testy na závislosť od návykových látok.

Postihy za alkohol za volantom

  • Ak šoféra za volantom pristihnú opitého alebo pod vplyvom návykových látok, pošlú ho na preskúmanie, či nie je od alkoholu alebo týchto látok závislý. Ak zistia, že je závislý, odoberú mu vodičské oprávnenie pre stratu psychickej spôsobilosti. Ak závislosť nezistia, pošlú ho k psychológovi.

  • Za 1 a viac promile alkoholu v krvi hrozí až 1 rok väzenia.

  • Kto za 5 rokov dvakrát požije pred jazdou alkohol alebo návykovú látku, príde o vodičský preukaz. Ak ho bude chcieť získať späť, musí nanovo absolvovať celý kurz v autoškole, vyšetrenie u psychiatra , či nie je od týchto látok závislý, a zároveň bude musieť absolvovať „sedenia" u psychiatrov.

  • Doživotný trest zákazu činnosti súd uloží tomu, kto viedol dopravný prostriedok pod vplyvom alkoholu s hladinou 1 a viac promile
    a dvakrát bol už za takéto konanie odsúdený.

Testovanie na alkohol, omamné a psychotropné látky.

  • Policajti majú právo preveriť stav vodiča dychovou skúškou, ktorou sa určí objemové percento alkoholu v krvi. Pri podozrení na požitie omamných alebo psychotropných látok sa zisťovanie ich prítomnosti vykonáva psychomotorickým vyšetrením, alebo orientačným testovacím prístrojom a následným vyšetrením odobratej vzorky.

  • Ak sa šofér, u ktorého majú policajti podozrenie, že je pod vplyvom alkoholu alebo omamnej látky, odmietne podrobiť vyšetreniu, lekár stanoví stupeň opitosti podľa klinických príznakov.1

  • V prípade pozitívneho výsledku vyšetrenia krvi musí šofér za laboratórne testy zaplatiť! Test na alkohol môže vyjsť až na približne 20 €, za iné omamné látky až na 50 €.

Očistite si v zime auto!

Vodičom v zimnom období pribudla nová povinnosť. Z auta si musia odstrániť kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť a spôsobiť dopravnú nehodu či zranenie. Neraz sa totiž stalo, že počas jazdy najmä za nákladným autom sa šoféri museli uhýbať padajúcim kusom ľadu z prívesu alebo zo strechy. Rovnako vodičom často znepríjemňoval jazdu zvírený sneh z vozidla, ktoré išlo pred nimi.

Google

Elektronický výpis zo živnostenského registra | Ochrana osobných údajov

Autoškola TINKA vznikla vydaním evidenčného dokladu Okresným úradom v Prešove - odbor dopravy a cestného hospodárstva na vykonávanie:

- výcviku žiadateľov o vodičské oprávnenie pre skupiny: AM, B1, B, A

- doškoľovacieho kurzu vodičov skupiny: AM, B1, B, A

- školenie vodičov z povolania

Autoškola TINKA Prešov Autoškola TINKA Prešov Autoškola TINKA Prešov

     Copyright © 2002 - 2021, Marek Sasarák - Autoškola TINKA

|

Design by Mgr. Peter Krákorník - AKRONET